BB krémy – nejkvalitnější kosmetika na zimu!

Kůže a UV záření

Zvýšená expozice UV záření má za následek poškození kůže projevující se nejen jako předčasné stárnutí kůže, ale často i vznikem zhoubných nádorů na kůži.

Právě proto je každodenní používání ochranného krému nejúčinnějším způsobem, jak těmto nežádoucím stavem předejít.

UVB záření způsobuje silné zarudnutí kůže a slabou pigmentaci a UVA slabé zarudnutí a silné zhnědnutí kůže. To je základ pro dva typy pigmentace kůže:

okamžitá – vzniká za několik minut po ozáření UVA v důsledku fotooxidace kožního pigmentu melaninu, avšak tato mizí během několika hodin,

opožděná – vzniká postupně za 2-3 dny po ozáření vlnou délkou UVB následkem zvýšené tvorby melaninu v melanocytech.

 

Pozdní následky působení UV záření na kůži:

předčasné stárnutí kůže (kůže je zhrubělá, nepravidelně pigmentovaná, nepružná, vráščitá),

dermatitis solaris chronica – keratosis solaris považuje se za prekancerózu, projevuje se hyperkeratotickými nánosy, skvrnitými pigmentacemi, suchou kůží, hlavně na místech nekrytých oděvem.

Ochrana před UV zářením

V prevenci před negativními vlivy UV záření na kůži se v současnosti doporučuje používání kvalitních přípravků s obsahem UV filtrů.

Označování přípravků s UV faktorem a jeho význam

Přípravky s obsahem ochranných látek proti UV záření jsou označovány jako SPF (Sun Protective Factor), což je číslo, které vyjadřuje poměr mezi délkou trvání expozice po vznik zarudnutí po ozáření kůže chráněné UV filtry a kůže nechráněné. To znamená, že při použití krému s SPF 16 můžeme prodloužit svůj pobyt na slunci 16krát bez zvýšení rizika poškození pokožky, nebo na druhé straně pouze 1/16 paprsků proniká do kůže, to znamená, že k zarudnutí a opálení kůže dojde později.

I při používání ochranných faktorů se kůže opálí, ale pomaleji. Čím je hodnota SPF vyšší, tím delší je čas, za který kůže po expozici záření zčervená, a tím větší je ochrana před UV zářením. Je třeba upozornit, že i při používání přípravků s UV filtry se můžeme spálit pokud se nenatíráme v dostatečném množství, dostatečně často a pokud nepoužijeme správný SPF faktor. Proto při koupi přípravků je nezbytné zvolit správnou výšku SPF přípravku. Do roku 1978 se sluneční filtry považovali za kosmetické přípravky, později však byly v USA zařazeny do skupiny léčiv.

Zvláště se musí chránit lidé se světlou kůží (fototypy 1-3), děti a osoby, které již trpí nějakou kožní chorobou, která se působením světla může zhoršit, jakož i pacienti užívající fototoxické nebo fotoalergické působící léky. Všechny přípravky s UV filtry je třeba nanášet na kůži opakovaně, několikrát denně, zvláště po koupání.

Nejmodernější přípravky používané ve světě obsahují kromě UV filtrů i látky, které napomáhají ochraně před UV zářením. Energeticky bohaté UV záření vede ke vzniku kyslíkových radikálů, které ničí buňky kůže, jakož i podkoží jako kolagen a elastin. Proto se v ochranných přípravcích používají také antioxidanty, které chrání buňky před poškozením, obsahují vitamíny A, C a E, některé alfahydroxykyselin a polyalfahydroxykyseliny, látky s regeneračními účinky na kůži (provitamin B5).

Výrobky, které tuto ochranu poskytují vytvořila korejská světoznámá značka Missha, která je známá z výroby nejkvalitnějších opalovacích krémů, ochranu poskytují i BB krémy a to nejen v létě, ale se používají hlavně v zimě, protože obsahují cenné balsamikové extrakty. Nejprodávanějším je BB krém Missha M Perfect Cover BB Cream, který je možné si zakoupit v menším 20 ml balení nebo ve větším balení 50 ml, které stačí na půl roku používání. Balení v oběma případech mají pumpičky, které umožňují precizní dávkování. Tento BB Missha M Perfect Cover BB Cream poskytuje významnou ochranu proti slunečnímu záření SPF42 a PA +++. Krém BB Missha M Perfect Cover BB Cream máme v nabídce v akční ceně, naleznete ZDE…..nas link na krem.

Při vhodné péči o kůži je možné nejen zlepšit funkční stav a vzhled kůže, ale také předcházet mnohým kožním onemocněním a jejímu předčasnému zestárnutí.

Author

test test